Bodhi (l.) en Tino Martin
Bodhi (l.) en Tino Martin

Bodhi stal de show tijdens het Racefestival

· leestijd 2 minuten Actueel

Nederland is rijk aan zangers die aan de weg timmeren en proberen in de voetsporen te treden van bijvoorbeeld Yves Berendse of Marc Hoogkamer. Soms lukt dat bij toeval, zoals Justin de Wildt met zijn zomerhit Cheerio en Rutger van Barneveld met Zwoele Zomernachten. In één klap zijn ze beroemd. Een zanger die dat ook zou willen is Bodhi van den Brink. 

Hoewel Bodhi pas 15 jaar oud is, timmert hij al flink aan de weg. Zo zong hij tijdens het optreden van Tino Martin bij het begin van het Racefestival een duet met de hitzanger. Naar aanleiding daarvan was hij uitgenodigd om een week later als verrassingsact op het Gasthuisplein op te treden vlak voor de start van de Formule 1-race, die daar op een groot scherm te zien was. Het plein was afgeladen en daar stond de jonge Bodhi het publiek te vermaken met een aantal Nederlandstalige nummers. Alsof hij niet anders doet. Wat een geweldig lekker jong en wat een heerlijke stem.

Als ik hem later spreek vertelt Bodhi een leuke anekdote over zijn speciale band met Tino Martin. “Het was mijn eerste concert in de Ziggo Dome. Ik was zes jaar en zat op schoot bij mijn moeder. Toen Tino door het zaalpad liep, pakte hij mijn hand even beet. Dat beeld is gefilmd en later meerdere keren op tv getoond. Toen ik hem na afloop van ons duet in Zandvoort achter de schermen dit voorval vertelde was hij aangenaam verrast. Hij vond het prachtig dat ik nu met hem had gezongen. ‘Dat kan geen toeval zijn’, zei Tino tegen mijn moeder.”

Bodhi komt heel volwassen over. Hij is helemaal zichzelf en lacht voortdurend. Zijn moeder Marisca, die haar zoon begeleidt, is trots op haar oogappel. Ze let goed op hem. Zo stimuleert ze hem ook om zijn school serieus te nemen. Hij zit op het mbo van het Nova College. Bodhi: “Het is wel belangrijk een diploma te hebben. Je weet nooit of je met zingen je brood kan verdienen. Vandaar.” Maar als het aan Bodhi ligt hoopt hij toch op een carrière in de showbizz…

Om dat te bereiken is hij heel serieus bezig. Hij heeft zangles en is bezig eigen nummers te verzamelen. Zijn eerste nummer heet ‘Ritme van de Nacht’ en is in mei uitgekomen. “De video hebben we hier op het strand van Zandvoort opgenomen. Tot mijn vreugde wordt die heel veel bekeken. We zijn nu al bezig met een opvolger.” Zolang hij nog niet voldoende eigen repertoire heeft, zing Bodhi covers van andere zangers. Zijn moeder: “Ik let er wel op dat die nummers bij zijn leeftijd passen.”

Je ziet Bodhi genieten als hij over zijn huidige leventje praat. “Dit is wat ik leuk vind. Lekker zingen en mensen blij maken.” Zijn droom is natuurlijk om ooit een keer zelf in de Ziggo Dome te staan. “Mijn grote voorbeeld is natuurlijk Yves Berendse. Ik moet geduld hebben. Yves heeft er ook lang over gedaan voordat hij echt doorbrak. Als mij dat ook zo lukt dan zou ik heel blij zijn.”

Voorlopig moet Bodhi genieten van wat hij doet. De tijd nemen om muzikaal te groeien. Hij is nog heel jong. Gezien zijn talent en goeie stem, zo verwacht ik, wordt hij vanzelf een ‘grote meneer’. 

        Kees Rutgers