Eigenaar Edwin Cassee moet noodgedwongen zijn zaak stoppen
Eigenaar Edwin Cassee moet noodgedwongen zijn zaak stoppen

Toekomst Brossois Shoes uiterst onzeker

· leestijd 2 minuten Actueel

Vanwege persoonlijke omstandigheden is eigenaar Edwin Cassee genoodzaakt om eind dit jaar met zijn zaak Brossois Shoes te stoppen. Daarmee dreigt niet alleen de enige schoenenzaak, maar ook de oudste winkel die tot op de dag van vandaag het langst onafgebroken op hetzelfde adres (Kerkstraat 30) heeft gezeten, uit het dorp te verdwijnen…

Schoenenspeciaalzaak Brossois werd in de jaren veertig opgericht door grootvader Brossois op de Grote Krocht in Zandvoort. In 1966 ruilde het van pand met Albert Heijn en verhuisde Brossois naar de Kerkstraat, waarna het succesvolle bedrijf groeide met filialen in Utrecht, Haarlem, Amstelveen, Enschede en Leiden. Edwin Cassee raakte rond zijn vijftiende verbonden met de familie Brossois en liep er stage tijdens zijn studie aan het ondernemerscollege.

Van verkoopleider tot eigenaar

Na zijn studie werkte Edwin in de retail, onder meer bij Dr. Adams schoenen, waar hij verkoopleider voor elf Nederlandse vestigingen werd. Ruim twintig jaar geleden werd hij door de broers Robert en Eugene (derde generatie) Brossois benaderd met de vraag of hij niet hetzelfde voor hun winkels wilde doen. Kort nadat de broers mede vanwege corona alle andere filialen van Brossois van de hand hadden gedaan, kreeg Edwin Cassee begin 2023 de gelegenheid om de laatste en tevens oudste vestiging van Brossois in Zandvoort over te nemen.

“Het werd me door de broers gegund en ik hoefde daar niet lang over na te denken. Als tiener raakte ik al verknocht aan Zandvoort toen ik bijna dagelijks als stagiair tussen de winkels in Haarlem en Zandvoort heen en weer reed om spullen te halen en te brengen, en andere hand en spandiensten voor Robert en Eugene verrichtte. Brossois was en is een begrip vanwege de prettige, ruim opgezette winkel, service, goede smaak en kwaliteit. Ik was trots en vond het een eer dat ik die naam -in het dorp waar ik van ben gaan houden- voort mocht zetten en er een paar persoonlijke accenten aan mocht brengen. Dat gevoel is de afgelopen jaren alleen maar gegroeid door de vele klanten die ik steeds beter heb leren kennen. Als het aan mij had gelegen, was ik tot na m’n pensioen doorgegaan en eerlijk gezegd fantaseerde ik weleens over een honderdjarig jubileum.”

Streep door de rekening

“Afgelopen voorjaar is bij mij echter de ongeneeslijke en progressieve ziekte ALS geconstateerd en dat is natuurlijk een flinke streep door de rekening. Ik heb dat in mijn omgeving al eens van dichtbij meegemaakt en weet dus ongeveer wat me te wachten staat. Ik kan nu niet anders dan kiezen voor mezelf, mijn gezin, partner en naasten, zodat ik de laatste jaren die ik hopelijk nog heb mooi kan afsluiten voor mezelf en iedereen die me lief is om me heen… en daarom stop ik uiterlijk eind december met de winkel.”

“Ik zou het akelig vinden als mensen straks langs de gesloten zaak lopen en denken van ‘oh, er is er weer eentje failliet’. Dat is allesbehalve het geval en om dat misverstand te voorkomen zoek ik daarom nu langs deze weg de publiciteit. In tegenstelling tot ikzelf is het bedrijf namelijk kerngezond… Het zou natuurlijk het mooiste zijn als een nieuwe eigenaar de zaak onder dezelfde naam en met dezelfde hoge standaard voortzet, maar dat is moeilijk op de korte termijn. Er wordt aan gewerkt en er zijn gesprekken, maar op dit moment is het de vraag of er überhaupt een schoenenzaak voor terugkomt”, aldus Edwin Cassee.

Geïnteresseerde overnamekandidaten of ondernemers die willen praten over de mogelijkheden van het pand of de winkel kunnen contact opnemen via de winkel in de Kerkstraat 30 of via info@cityshoes.nl.

Piet Bom