
Uitleg op de markt over veranderingen in zorg
AlgemeenDe gemeente Zandvoort krijgt er net als andere gemeenten vanaf 2015 extra taken bij op het gebied jeugd, zorg en werk. Vandaag stonden daarom medewerkers van de gemeente Zandvoort op de weekmarkt om vragen te beantwoorden van inwoners. Ook wethouder Gert-Jan Bluijs was hierbij aanwezig. Tussen 10.00 en 14.00 uur kwamen regelmatig inwoners van Zandvoort langs.
Vragen die werden gesteld gingen onder meer over de veranderingen bij de huishoudelijke hulp, begeleiding en andere voorzieningen. Opvallend was de acceptatie bij veel mensen dat de uitgaven beperkt moeten worden en dat er een groter beroep gedaan moet worden op de eigen kracht van mensen en hun omgeving.
De meesten maakten kenbaar dat er veel behoefte is en blijft aan informatie over de aanstaande wijzigingen. Bij de instellingen die nu hulp verlenen, wordt weinig bekend gemaakt – het initiatief van de gemeente om op de markt te gaan staan wordt door iedereen gewaardeerd.
Volgende week donderdag 4 september verschijnt een bijlage van de gemeente in de Zandvoortse Courant over de veranderingen in het sociaal domein.




