
Raymon Hölzken dingt mee voor NK Voetgolfen
· leestijd 1 minuut ActueelMet je voet golfen en ook met een gewone voetbal, zoals die wordt gebruikt in een voetbalwedstrijd. Deze sport bestaat inmiddels al een tijdje en tijdens het Drents Kampioenschap Footgolf van dit jaar, heeft voormalig SV Zandvoort speler/trainer Raymon Hölzken de titel weten op te eisen. Het kampioenschap vond plaats op 20 juni op het Golfpark Exloo (Drenthe).
Het is dus best een eindje rijden, maar het resultaat voor Hölzken is er niet minder om. Waarom hij meedeed is voor hemzelf duidelijk: “Ik ben sowieso liefhebber en daarvoor wil ik best een reisje voor maken. Ik kom om een lekker balletje te trappen. Het is een schitterende omgeving op een schitterende golfbaan. Dat heeft mij doen besluiten om hierheen te komen. Ik doe dit al een paar jaar en het is altijd een feestje. Het is ook ontspanning en bovenal gewoon leuk”, zegt Hölzken in de reportage voor de plaatselijke RTV1.
Nederlands Kampioenschap
Footgolf is dus te vergelijken met het gewone golf, alleen gaat het hier om de bal vanaf moment één goed te raken. De baan waarop Hölzken op deze zaterdagmiddag speelt, is volgens hem lastig. “Ikzelf liep op par, maar het is echt ontzettend moeilijk om birdies te halen om onder par te eindigen”, zegt Hölzken. Hij voegt er aan toe dat zijn mede footgolfers hun borst kunnen nat maken voor het Nederlands Kampioenschap dat in september nog gaat volgen.
Daarnaast heeft Hölzken nog een voordeel. Hij is tweebenig, wat bijvoorbeeld hem helpt als een bal terecht komt bij een boom waarbij je die eigenlijk alleen met links kan wegschieten. Dat ik tweebenig ben en is echt heel lekker”, zegt Hölzken.
Volgens organisator Jaap Urban van het Drents Kampioenschap moet je zuiver en goed kunnen schieten. Het is volgens de organisator ook een spel van geen fouten maken. Uiteraard is de afwerking net als in het gewone golf eveneens belangrijk in het footgolf. Hölzken zelf is ‘de putkoning’ en dat helpt ook. Footgolf is volgens hem een goed alternatief om te herstellen van een voetbalwedstrijd. “Ik raad het iedereen aan”, zegt de Drents Kampioen van 2026.
Jaap Koper




