De winnaar van de 12km Circuitrun werd door de burgemeester (l.) onthaald
De winnaar van de 12km Circuitrun werd door de burgemeester (l.) onthaald Foto: Chris Schotanus

Circuit Run grootste evenement van dit weekend

· leestijd 1 minuut Actueel

Naast duizenden deelnemers aan het wandel- en het fietsevenement van afgelopen weekend, kreeg organisator Le Champion ruim 14.000 inschrijvingen binnen voor mensen die aan de Circuit Run wilden meedoen. De organisatie was spekkoper, want er stond weliswaar een straffe wind maar het bleef nagenoeg droog zondag.

Waar wethouder Lars Carree het startschot gaf voor de 10 Mijl, stond burgemeester David Moolenburgh bij de finish van de hoofdrace (12km) om het lint vast te houden voor de winnaar Richard Douma en winnares Maureen Koster. De records van het parcours sneuvelden niet.

De burgemeester was tevreden, want het grootse sportevenement bewees zich opnieuw. De deelnemers doen de Circuit Run graag, wat bleek uit het hoge aantal inschrijvingen. “HEt bijzondere aspect van deze run is dat je tegelijkertijd de kans krijgt om over het circuit te lopen”, zei Moolenburgh. De deelnemers liepen namelijk, net als bij de eerder gehouden edities, de eerste ronde over de racebaan alvorens zij over het strand en door het centrum liepen.

Niet alleen Moolenburgh was er, ook Robert van Overdijk, directeur van Circuit Zandvoort, keek met een tevreden blik naar het evenement. “Het circuit wordt als breedtelocatie gebruikt”, zei de circuitdirecteur. Daarmee doelde hij op dat de hardlopers de racebaan gebruiken bij dit evenement. Ook zag Van Overdijk een toenemende belangstelling van het aantal businessteams wat zich had ingeschreven voor de Circuit Run om geld op te halen voor goede doelen.

“Daarbij is het gewoon een fantastisch evenement”, zei Van Overdijk. Hij was onder andere lovend over hoe Le Champion het allemaal heeft georganiseerd en hoeveel vrijwilligers daarbij waren ingezet. “Dit evenement is een meerwaarde voor onze jaarkalender”, was het positieve commentaar.

Bij de loop van 16,1 kilometer (de 10 mijl) bleken ook wat Zandvoorters te lopen zoals Anton Bol en Wouter Schuiten. Beiden liepen de 16,1 kilometer uit.