
Inloopbijeenkomst windmolens in Noordwijkerhout
AlgemeenDe ministers van Infrastructuur en Milieu (IenM) en Economische Zaken (EZ) hebben het voornemen een strook toe te voegen aan twee reeds aangewezen windenergiegebieden op ruim 22 km uit de kust (12 nautische mijl). Door toevoeging van de strook komen de windmolens op minimaal 18,5 km uit de kust (10 nautische mijl).
Van 24 april tot en met 4 juni 2015 ligt de notitie ‘Reikwijdte en Detailniveau’ (NRD) met daarin het voornemen ter inzage. Tijdens deze periode kunt u uw zienswijze geven op het voornemen om te komen tot deze Rijksstructuurvisie of op de onderzoeksvragen in de NRD. De projectorganisatie organiseert inloopbijeenkomsten waar u meer informatie kunt krijgen over het project. Projectmedewerkers zijn hier aanwezig om vragen te beantwoorden.
Een mega windturbinepark zo dicht tegen de kust betekent een forse afname van toerisme, dalende omzet en verlies van banen, zo heeft de stichting Vrije Horizon berekend. “Desastreus voor onze lokale, op toerisme gerichte economie. Het verplaatsen van de windmolens naar een alternatieve locatie verder uit de kust kost geld, maar minder dan de financiële gevolgen voor onze kustgemeentes. Dus steun een verstandige keuze: teken voor het ‘IJmuiden ver’ alternatief”, aldus Belinda Göransson van de stichting. De bijeenkomst is op 19 mei tussen 18.00 en 21.00 uur in NH Conference Centre Leeuwenhorst, Langelaan 3 te Noordwijkerhout.
De online petitie die vraagt om verplaatsing van het geplande windmolenpark naar de locatie ‘IJmuiden Ver’, kan HIER getekend worden.





