
Wandschilderingen in centrale hal Arie Koperflat
ActueelOud-penningmeester Arie Koper van woningbouwvereniging Eendracht Maakt Macht zou met instemming hebben gekeken naar de wandschilderingen in de centrale hal van de flat die zijn naam draagt. Koper stond bekend als iemand die zorgvuldig met geld omging en altijd wilde weten waaraan het werd besteed. Juist daarom past het initiatief voor de schilderingen goed bij het wooncomplex van Pré Wonen, waar de centrale hal een warmere en huiselijkere uitstraling heeft gekregen.
Het idee voor de wandschilderingen ontstond nadat verschillende stoeltjes en tafeltjes uit de centrale hal moesten worden verwijderd op last van de brandweer, vanwege de brandveiligheid. Daarmee verdween ook een deel van de huiselijke sfeer. Tijdens een buurtbakkie met Paulien Willemsen van Pluspunt en bewoner Peter Bluijs kwam het plan op om de hal nieuw leven in te blazen met wandschilderingen. Bluijs vroeg zich af of Pré Wonen hiervoor budget beschikbaar had en diende het idee in bij de wooncorporatie. Nadat hij groen licht had gekregen, wist hij ook meteen wie hij voor de uitvoering wilde benaderen.
Bluijs benaderde kunstenares Marianne Rebel, mede omdat in de centrale hal van het wooncomplex waar zij zelf woonde al een wandschildering te zien was. Rebel werkte het idee samen met Billy Lord verder uit voor de centrale hal van de Arie Koperflat. Volgens Suzanne van Rijn van Pré Wonen en Bluijs verliep dat proces vlot: binnen enkele weken waren de schilderingen gerealiseerd.
De wandschilderingen in de Arie Koperflat hebben bij Pré Wonen de deur geopend naar vergelijkbare initiatieven in centrale hallen van andere wooncomplexen, zoals de flat aan de Flemingstraat. De bewoners reageerden positief. Willemsen speelde daarbij, in de woorden van Rebel, de verbindende rol: zij bracht de betrokkenen bij elkaar en hield het proces in beweging. Juist die samenwerking maakte het project tot een succes.
Jaap Koper
![]()
De muurschildering in de hal van de Arie Koper flat





