
De ‘Levenskunst’ van Laura van der Plas
ActueelZandvoort krijgt met Levenskunst een laagdrempelige reeks culturele avonden waarin lokale en regionale makers vertellen, tonen en bezoekers zelf aan het werk zetten. De komende editie draait om waterfotografe en illustrator Laura van der Plas, die deelnemers uitnodigt om persoonlijke momenten van rust en houvast zichtbaar te maken.
Fotografe en schrijfster Sabrina Vermeulen heeft dit jaar, samen met de Bibliotheek Zandvoort en Café Skol, Levenskunst opgezet. Deze terugkerende reeks inspirerende avonden geeft kunstenaars de ruimte om op toegankelijke wijze te vertellen over hun werk, drijfveren en creatieve proces. Iedere editie staat een andere maker centraal. Op woensdag 2 september is dat Laura van der Plas, waterfotografe en illustrator.
Creatieve workshop
Op woensdagavond 2 september begeleidt Laura van der Plas in de Bibliotheek Zandvoort een creatieve workshop rond zogenoemde ankermomenten: momenten die helpen om op te laden en niet meegesleept te worden door de hectiek van alledag. Deelnemers verbeelden wat hen rust, richting of energie geeft in een klein persoonlijk werk op papier. Ervaring is niet nodig; openheid en nieuwsgierigheid zijn voldoende. Aanmelden kan via de website van de bibliotheek.
In het kader van Levenskunst is tot en met 22 september in de Blauwe Tram een reeks eerdere illustraties van Laura van der Plas te zien rond het thema geluksmomenten. Daarnaast wordt Lines & Lava geëxposeerd, een visuele reis langs de rauwe kustlijnen en vurige landschappen van Fuerteventura, Lanzarote en Los Lobos.






