Organisator Rob Langenberg is er klaar voor
Organisator Rob Langenberg is er klaar voor

Volgepakt programma Zandvoort Racefestival

· leestijd 1 minuut Actueel

Zandvoort is al enkele weken in racesferen, maar een week voor de (voorlopig) laatste Grand Prix Formule 1 in Nederland op 23 augustus wordt er pas echt goed gas gegeven. De aftrap voor het Racefestival is zaterdag rond 16.00 uur op het Gasthuisplein, waar een Red Bull Formule 1-wagen wordt tentoongesteld. Daarna gaat het helemaal los met de coverband Funky Piano’s en in de avond een optreden van Tino Martin.

“Er was wat meer sponsorgeld opgehaald, dus bestond de mogelijkheid op de zaterdag direct behoorlijk uit te pakken”, zegt organisator Rob Langenberg. De dag erna wordt er veel publiek verwacht bij de inmiddels legendarische zeepkistenrace. Vanaf de Oranjestraat zoeven er ruim 20 zelf in elkaar geknutselde exemplaren richting de rotonde voor het raadhuis, muzikaal omlijst door trompettist Jeffrey Parmentier.

Op maandag is het Gasthuisplein omgebouwd tot een openlucht bioscoop, waar vanaf 16.00 uur gratis films als ‘Cars’ en ‘The fast and The Furious’ kunnen worden bekeken. De feestlocatie is een dag later in de avond het domein van de Drag Racers Bingo, waar Langenberg veel van verwacht. Een gezellige gratis bingo – met maximaal 250 deelnemers – gepresenteerd door Dame Ashley Knight. De winnaar kan twee kaarten voor de Dutch Grand Prix tegemoet zien.

Woensdag staan de kinderen centraal in een Sports & Urban Jeugdfestival met allerlei activiteiten rond het Raadhuisplein. Met muzikale ondersteuning van Job Dutchtuber, die maar liefst 1,4 miljoen volgers heeft op YouTube.

De Haltestraat komt op donderdag in beeld met de eerste van vier Heineken Pit Party’s. Samuel Welten opent het bal en in de dagen erna treden onder meer Django Wagner (zaterdag) en Justen de Wildt (zondag) op. Diverse DJ’s zorgen verder voor de feeststemming. Ook bij café Buitenspel in de Kosterstraat is het vier dagen feest met de ‘Steeg edition’.

Er zal dit jaar wederom streng worden gecontroleerd op alcoholverkoop aan minderjarigen. Het bandjessysteem moet daarbij helpen. Bij extreme drukte zal de Haltestraat worden afgesloten, zoals vorig jaar twee keer gebeurde. Langenberg: “Dit jaar hebben we tweemaal zoveel beveiligers als in 2025, voornamelijk om excessen tegen te gaan.” 

Alle trainingen, kwalificaties, de sprintrace en de race op zondag zijn op grote schermen te zien op het Gasthuisplein. Op het Flemingplein is er op zondag een scherm voor de race.

Het Racefestival is dan voor de laatste keer, maar voorzichtig denkt Rob Langenberg aan een feestweek in 2027. “De gemeente is daar ook een voorstander van, is me in een gesprek met wethouder Lars Carree duidelijk geworden”, zegt de organisator. “Maar eerst gaan we dit jaar evalueren. Daarna kunnen we eventueel knopen doorhakken.” De gemeenteraad zal geld beschikbaar moeten stellen, maar een feestweek kan volgens Langenberg voor minder dan de 350.000 euro die voor dit Racefestival wordt uitgegeven.

Hans Botman