Mike is een van de twee klimaatburgemeesters in Zandvoort
Mike is een van de twee klimaatburgemeesters in Zandvoort Foto: aangeleverd

Zandvoortse Klimaatburgemeester zetten zich in voor beter klimaat

Actueel

Vandaag start in veel gemeenten in Nederland de Klimaatweek. Zo ook in Zandvoort. In deze week zetten Klimaatburgemeesters Imre Hof en Mike Karagantcheff zich in om anderen te inspireren voor een beter klimaat. 

De Klimaatweek wordt sinds 2021 jaarlijks georganiseerd door Klimaatstichting HIER, de landelijke stichting die zich inzet om mensen en organisaties in beweging te brengen voor het klimaat. Een week lang wordt aandacht gevraagd voor een beter klimaat. Dit jaar doen bijna 300 Klimaatburgemeesters mee, en daarnaast honderden gemeenten, bedrijven, stichtingen en maatschappelijke organisaties (ook wel Klimaatsupporters).

Een week vol inspiratie
Tijdens de Klimaatweek worden door het hele land activiteiten georganiseerd. De focus ligt daarbij op lokale samenwerkingen tussen bewoners, organisaties en gemeenten. Van een workshop energiebesparing tot een zwerfafvalactie of het vergroenen van de straat: elke bijdrage telt. Het doel is om te laten zien dat klimaatvriendelijke keuzes niet alleen goed zijn voor de aarde, maar ook leiden tot een fijnere leefomgeving, kostenbesparing en meer verbinding in de buurt.

Eretitel
Klimaatburgemeester zijn is geen officiële functie met formele taken binnen het gemeentebestuur, maar een eretitel binnen de campagne. Het biedt actieve inwoners een mooi podium om hun inzet zichtbaar te maken en anderen te inspireren. Het is dan ook zeker mogelijk dat er, net als in Zandvoort, meerdere Klimaatburgemeesters zich inzetten in éénzelfde gemeente.

Voor, tijdens én na de Klimaatweek worden er volop duurzame activiteiten georganiseerd. Wil jij meer weten over de Klimaatweek of zien welke activiteiten er in jouw buurt plaatsvinden? Kijk dan op www.klimaatweek.nl