
Klimaatpiraat Bram deze week ook Klimaatburgemeester van Zandvoort
ActueelVan 30 oktober tot en met 5 november is het de Nationale Klimaatweek. Bram Molenaar mag zich deze week de Klimaatburgemeester van Zandvoort noemen. In Zandvoort staat Bram beter bekend als ‘de Klimaatpiraat’.
Het ministerie van Economische Zaken en Klimaat (EZK) heeft vandaag het startsein gegeven van de Nationale Klimaatweek. Klimaatburgemeesters spelen daarbij een belangrijke rol door inwoners met duurzame, klimaatbewuste initiatieven te inspireren om ook duurzamer en klimaatvriendelijker te leven.
Bram Molenaar, ook wel bekend als Klimaatpiraat, is deze week de Klimaatburgemeester van Zandvoort. Bram heeft zich zelf opgegeven om klimaatburgemeester van Zandvoort te worden. “Hierbij focus ik me graag op de leus ‘educatie van de volgende generatie’. Ik informeer op een praktische manier, door te laten beleven. Mijn streven is om hele families een kritische blik te geven waardoor ze zich beseffen welke ‘groene’ doelstellingen binnen handbereik liggen. Hierdoor ervaren ze meer eigenaarschap in hun eigen leefomgeving.”
Terugkerende thema’s in de praktische workshops van Bram zijn o.a. ‘het verschil tussen oud en nieuw’, ‘liever volhoudbaar dan duurzaam’, ‘wat je uit inheemse wijsheid kan halen’, ‘welke normen en waarden geef ik mijn eigen kinderen mee’ en ‘zelfvoorzienendheid; terugkrijgen wat je uit handen gaf’.
Meer informatie over de Nationale Klimaatweek is te vinden op www.nkw2023.nl.
Het ministerie zocht ook dit jaar voor zo veel mogelijk gemeenten in Nederland een Klimaatburgemeester. Een Klimaatburgemeester is een inspiratie voor de wijk, vereniging of collega’s. Iemand die zelf klimaat bewuster wil leven en zich inzet om ook anderen te inspireren mee te doen. Uiteindelijk zijn deze week 245 Klimaatburgemeesters in 156 gemeenten aan de slag om klimaatverandering onder de aandacht te brengen en klimaatactiviteiten te organiseren.







