Een deel van de vriendengroep speelt Roundnet op het strand van Zandvoort
Een deel van de vriendengroep speelt Roundnet op het strand van Zandvoort Foto: aangeleverd

Roundnet Beach Open bij The Spot

· leestijd 1 minuut Actueel

Na het grote succes van vorig jaar organiseert de jonge sportvereniging Roundnet Haarlem op zondag 10 augustus opnieuw het Roundnet Beach Open bij strandpaviljoen The Spot in Zandvoort. Het toernooi is bedoeld voor zowel ervaren spelers als nieuwsgierige nieuwkomers. Roundnet, ook wel bekend als Spikeball, is een snelle en spectaculaire sport die steeds meer mensen aanspreekt.

De organisatie wil dit jaar extra inzetten op het bereiken van doelgroepen die normaal minder snel aan sportactiviteiten deelnemen. Denk aan kinderen, Zandvoorters die nu nog niet sporten, mensen met een lager inkomen en vluchtelingen uit Oekraïne die verblijven op locatie Curiedex.

Speciaal voor deze groepen worden er verschillende activiteiten georganiseerd. Zo vindt er voorafgaand aan het toernooi een gratis clinic plaats op locatie Curiedex. Tijdens het toernooi zelf is er tussen de twee speelronden in een gratis clinic op het strand van 12.30 tot 13.30 uur. Deze introductie is vrij toegankelijk voor iedereen, ook voor mensen die niet meedoen aan het toernooi. Daarnaast kunnen inwoners van Curiedex en inwoners met een ZandvoortPas zich met fikse korting inschrijven voor het toernooi.

Wat is roundnet
Roundnet is een sport voor twee teams van twee spelers die rond een klein rond net spelen. Het spel lijkt qua intensiteit en samenwerking op volleybal, maar kent een heel eigen dynamiek. Het doel is om de bal via het net terug te spelen naar het andere team. Als dit niet lukt, gaat het punt naar de tegenstander. De sport wint snel aan populariteit, vooral onder liefhebbers van balsporten.

Groeiende sport op het strand
Steeds meer mensen ontdekken roundnet, en op veel plekken ontstaan lokale communities. Sommige daarvan, zoals Roundnet Haarlem, groeien uit tot sportverenigingen. Door het toernooi naar Zandvoort te brengen wil de Haarlemse club ook lokale strandgangers enthousiast maken. Het strand is bij uitstek geschikt voor de sport, en de vereniging hoopt samen met Zandvoorters een duurzame community op te bouwen.

Informatie en aanmelden
Het toernooi vindt plaats op zondag 10 augustus van 09.30 tot 18.00 uur bij Beachclub The Spot in Zandvoort. De kosten voor deelname zijn 25 euro per persoon, inclusief lunch en een consumptie. De introductieclinic tussen 12.30 en 13.30 uur is gratis en open voor iedereen. Aanmelden kan via deze link.