
Verkiezing Ondernemer van het Jaar 2024
· leestijd 4 minuten ActueelInmiddels is de stemronde gesloten. De winnaars worden op 14 november tijdens de Ondernemersavond bekend gemaakt.
De stembus is geopend voor de jaarlijkse verkiezing van Ondernemer van het Jaar. Wie is volgens de Zandvoorters de beste ondernemer van 2024?
Al sinds 2009 wordt deze ondernemersprijs jaarlijks uitgereikt tijdens de ondernemersavond. Dit jaar vindt de uitreiking plaats op donderdag 14 november in De Haven van Zandvoort. De winnaar gaat naar huis met de wisseltrofee ‘Het Haringmeisje’ en mag een jaar lang genieten van alle aandacht die deze eretitel met zich meedraagt.
Ieder jaar worden 9 bedrijven/ondernemers genomineerd voor de verkiezing ‘Ondernemer van het Jaar’. De verkiezing wordt georganiseerd door De Zandvoortse Courant en Beach Promotion, die samen ook in opdracht van de gemeente de jaarlijkse ondernemersavond organiseren.
De volgende bedrijven zijn genomineerden voor de verkiezing van 2024:
Categorie Toerisme
Hotel Keur, Tom van der Veen
![]()
Het hotel kent een lange historie en is onlangs volledig onder handen genomen. Het hotel is uitgebreid en volledig gerenoveerd, maar met behoud van het karakter en met oog voor de historie.
Mede-eigenaar Tom van der Veen runt het hotel samen met zijn vrouw Christine. Daarnaast is Tom actief voor het Zandvoortse ondernemerslandschap. Zo heeft hij, als lid van Ondernemersbelangen Zandvoort, meegedacht over de invoering van het nieuwe parkeerbeleid. Daarbij bewees hij het algemeen belang boven het eigenbelang te kunnen plaatsen.
Mango’s Beach bar, Niels Priester
![]()
Strandpaviljoen 15 is al jarenlang een zeer populaire locatie, mede vanwege de relaxte, Zuid-Amerikaanse sfeer. Bezoekers komen zowel uit Zandvoort als van ver daarbuiten. Drie keer per jaar wordt het gratis dansevenement Zandvoort Alive georganiseerd, en als jarenlang worden maandelijks zeer succesvolle Latin-feesten gehouden.
Daarnaast is eigenaar Niels Priester als voorzitter van de strandpachtersvereniging het uithangbord voor de Zandvoortse strandondernemers. Bovenal kan gezegd worden dat het een harde werker is.
Mel’s Pintxos Bar, Hanneke Mel
![]()
Deze vorig jaar geopende tapasbar is gevestigd halverwege de befaamde ‘Kippentrap’. Uitbaters Jeroen en Hanneke Mel hebben het pand, dat al jarenlang leeg stond, sfeervol gerenoveerd en verbouwd tot een gezellige locatie voor intieme etentjes of gezellige borrels. Op de kaart staan tapas en pintxos (beide vrij vertaald: kleine hapjes). Gecombineerd met passende wijnen en bovenal een altijd zeer gasvrij ontvangst door het echtpaar Mel.
Hanneke is daarnaast ook voorzitter van de Vereniging Bedrijventerrein Zandvoort, waar ze de belangen behartigd van de vele ondernemers die in Zandvoort Noord zijn gevestigd.
Categorie Retail
Doggy Beach House, Indy Kroos
![]()
In de Kerkstraat is vorig jaar deze unieke, ludieke en gezellige winkel geopend. Het is een walhalla voor honden, want welke viervoeter houdt niet van lekkere snacks als een softijsje, een zak friet of een leuke bal om mee te spelen. Let wel, alles is volledig verantwoord en geschikt voor honden!
Moeder Jolanda en dochter Indy hebben de zaak vrolijk en tegelijkertijd praktisch ingericht. Zo kunnen honden en hun baasjes gezamenlijk ‘aan de bar hangen’.
Vlug Menswear, Dave Vlug
![]()
Ben Vlug startte al decennia geleden deze herenmodezaak in de Haltestraat. Toen zijn zoon Dave enkele jaren later ook in de zaak kwam hebben ze samen de winkel doorontwikkeld tot een kwaliteitszaak met een groot assortiment waar voor elke man iets te vinden is.
Met de terugkeer van de Formule 1 bedachten ze een bijzondere kledinglijn gericht op de historie van het circuit. Dat bleek een gouden greep, want vanuit het hele land en zelfs daarbuiten komen klanten op de herenmodezaak af. Ook online heeft de kledinglijn gretig aftrek.
Indirect zetten vader en zoon met hun winkel ons dorp ook buiten de gemeentegrenzen dus positief op de kaart.
Wijn aan Zee, Kristi Gansner
![]()
In het prachtige oude stationsgebouw zit sinds enkele jaren de wijnwinkel van Kristi Gansner. Het historische pand stond na het vertrek van het taxibedrijf al enkele jaren leeg en Kristi zag hier wel iets in. Ondanks de onzekerheid van de duur van haar verblijf, heeft ze er een stijlvolle wijnwinkel van gemaakt. Behalve wijn kopen kan je er ook leren van wijnen want ze geeft diverse cursussen. Daarnaast biedt zij ruimte aan kunstenaars om te exposeren in het bijzondere gebouw en haar voorliefde voor kunst komt ook in uiting via de Rotaryclub Zandvoort, waar ze als lid van de kunstcommissie medeorganisator is van het succesvolle jaarlijkse kunstweekend Zandvoort Art.
Samenwerken zit in haar DNA, want iedereen met een goed idee vindt bij haar een luisterend oor en meestal een actieve medestander.
Categorie Dienstverlening / Overige
Auto Strijder, Jim Keur
![]()
Het autobedrijf van de familie Strijder is al generaties lang een begrip in Zandvoort. Met de recente verhuizing naar Zandvoort Noord sloegen de huidige eigenaren en neven Robbert Strijder en Jim Keur meerdere vliegen in één klap. Ten eerste is het een bewuste stap voor het autobedrijf, want de autobranche is mede door de komst van elektrische auto’s sterk aan het veranderen. Met de nieuwe locatie in noord, onder leiding van Jim Keur in eigen beheer is gebouwd, is het autobedrijf klaar voor de toekomst. Maar dankzij deze verhuizing is er ook veel woonruimte voor Zandvoort gecreëerd. De oude locatie is namelijk verkocht aan een ontwikkelaar die daar momenteel ruim 100 woningen realiseert en op de nieuwe locatie zijn twee woonlagen met betaalbare huurwoningen gebouwd.
Als lid van OBZ heeft Jim Keur ook een positieve en actieve inbreng in de verbinding tussen de politiek en de ondernemers.
Bruna Zandvoort, Sjaak Balkenende
![]()
Er is waarschijnlijk geen Zandvoorter te vinden die nog nooit in de Bruna op de Grote Krocht is geweest. Sjaak Balkenende nam bijna 30 jaar geleden de boekwinkel over en sindsdien is er een hoop veranderd. Want de ondernemer is inmiddels veel meer dan een ‘boekverkoper’. Je kunt bij Bruna namelijk ook terecht voor bankzaken (ING/Postbank), voor het afgeven van de retourzending van je webshop-bestelling en je kunt er pasfoto’s laten maken voor o.a. rijbewijs en paspoorten.
Bovenal staat Sjaak Balkenende altijd klaar om te helpen als een dorpsgenoot een boek heeft uitgebracht of als er tickets voor een lokale voorstelling worden verkocht. Zijn personeel is altijd supervriendelijk en heeft voor iedereen tijd voor een praatje. Dat alles maakt dat Bruna veel meer is dan zomaar een boekwinkel…
Zwemschool Swim & Fun Zandvoort, Jolanda Pol
![]()
Een kleine onderneming met grote impact. Dat kan gezegd worden over de zwemschool van Jolanda Pol. Deze gedreven lerares heeft zichzelf als doel gesteld om zoveel mogelijk mensen, van alle leeftijden, te leren zwemmen. Sinds deze zomer geeft zij ook Sea-Clinics op het Zandvoortse strand. Leren en bewustwording voor kinderen over de gevaren van de zee, o.a. over de stromingen en muien in zee. In samenwerking met Team Sportservice Zandvoort en mede geïnitieerd door wethouder Lars Carree, wordt deze zwemles in zee gratis aangeboden voor kinderen waarvan de ouders zelf geen zwemlessen kunnen betalen.
Jolanda is een typisch voorbeeld van een ‘maatschappelijk betrokken ondernemer’.
Stemmen
Er kan tot en met vrijdag 8 november als volgt gestemd worden:
- via deze link
- via de rode button elders op deze website
- via onderstaande qr code
![]()
Het aantal stemmen en de beoordeling van een jury zullen uiteindelijk bepalen wie de Ondernemer van het Jaar 2024 wordt.







