
Nederlandse coureurs schitteren tijdens DTM op zonovergoten circuit van Zandvoort
Afgelopen weekend, tijdens de drukbezochte races voor de Deutsche Tourenwagen Meisterschaft (DTM), lieten onze landgenoten zich weer van hun beste kant zien. Volgens de organisatie trok deze tweede internationale DTM-ronde 39.500 betalende bezoekers naar Zandvoort.
In de hoofdklasse van de DTM presteerde Thierry Vermeulen, zoon van Max Verstappen’s manager Raymond Vermeulen, in zijn Ferrari, vrij goed. Zaterdag wist hij vanaf de eerste startrij uiteindelijk als 3e op het podium te eindigen. Zondag deed hij zijn best om de eerste plek, die hij een tijdlang in handen had, vast te houden, maar door een foutje in de pitstop en een zwaar gevecht met de andere deelnemers, miste hij, met uiteindelijk een 5e plaats, alsnog het podium.
Jaap van Lagen ging het beter af. Hij wist zich in de Porsche Benelux Cup, ondanks dat hij in de eerste race op zaterdag zijn motor helemaal elektronisch moest resetten, toch nog een 2e plek te behouden. Zondag won hij ruimschoots en Joep Breedveld reeds naar een eerste plaats in de rookie klasse.
Dino van der geest, rijdend voor GP Elite uit De Rijp (NH), moest achteraan starten en presteerde het om zijn auto, vanaf een 13e plek, bovenop de Hunzerug, na een tik van een andere deelnemer, op zijn dak te leggen en was daarmee helaas uit de race. De best presterende coureur van Nederlands grootste Porsche team, GP Elite (met 9 ingeschreven Porsches in dit weekend), was Wouter Boerenkamp met een 4e plek.
In de andere Porsche klasse, de Duitse Porsche Cup, wist landgenoot Flynth Schuring zaterdag de race te winnen. Zondag had hij het moeilijker en moest hij het, na een paar stevige deurkrukgevechten, uiteindelijk met een 2e plek doen.
In de fraaie ‘Formule Regional’ klasse, wist de 18-jarige Limburger Reno Francot zich zaterdag van de 7e startplek naar een 4e plaats te rijden. Zondag kwalificeerde Francot zich met een derde tijd en reed uiteindelijk ook naar plek 3 op het podium.
Al met al was het voor autosport liefhebbend Nederland, weer een prachtig evenement, met een overzichtelijk gezellige drukte in het dorp als bonus.
Alex Engel