
Een nieuwe horizon voor Leontine Trijber
Vrijdag 1 mei was een bijzondere dag. Theater De Krocht stroomde vol met genodigden die samenkwamen om Leontine Trijber uit te zwaaien na een intens en toegewijd werkend leven als programmacoördinator bij Zorgbalans. Het werd een gezellige middag, waarin liefde en verbondenheid hand in hand gingen.
Creativiteit loopt als een rode draad door het leven van Leontine. In de jaren ’80 en ’90 volgde zij de opleidingen HBO-J en VO-IW, waarna ze lange tijd werkzaam was in de psychiatrie. Later maakte ze de overstap naar de journalistiek en werkte ze als tuinjournalist en fotograaf bij uitgeverij Sanoma. Uiteindelijk keerde ze terug naar de gezondheidszorg, waar ze in 2013 met succes het ontmoetingscentrum Zandstroom aan de Thorbeckestraat in Zandvoort oprichtte.
Met een lach en een traan
Hoewel Leontine eind 2025 met pensioen zou gaan en al volop plannen had voor haar toekomst, liep het anders dan verwacht. Drie maanden voor haar pensionering veranderde haar leven op 27 augustus ingrijpend door een zwaar herseninfarct. In plaats van zelf de regie te voeren over haar ‘tot ziens-feestje’, kwam haar revalidatie centraal te staan. Ondanks deze ingrijpende tegenslag blijft Leontine optimistisch: ‘tijd om afscheid te nemen’ komt in haar woordenboek niet voor.
Tijdens de toespraken van collega’s, directeur wijkzorg Inge Veenstra van Zorgbalans en burgemeester David Moolenburgh — waarbij het woord ‘afscheid’ liever even werd omzeild — stonden vooral Leontines enorme doorzettingsvermogen en wilskracht centraal. Met muzikale bijdragen van het theaterkoor Blue Moon, het duo Bobby en Claire en Ronald Naar, en dankzij de organisatie van vriendinnen Marloes van Buren en Liesbeth Stevens, kreeg de middag een warme en vrolijke sfeer.
Nieuwe film
Ook in de nieuwe korte film ‘Op naar een nieuwe horizon’, gemaakt door Patricia van der Does en Paul Enkelaar, komt Leontines gedrevenheid duidelijk naar voren. De film laat zien hoe zij jarenlang creativiteit, verbinding en improvisatie een centrale plaats gaf in de gezondheidszorg. Tegelijkertijd toont de film hoe Leontine zich nu met volledige inzet richt op haar eigen revalidatie, met haar blik stevig gericht op de toekomst. “Van afhankelijkheid naar onafhankelijkheid kost energie, maar dat gaat lukken”, zegt een strijdvaardige Leontine. “Ik wil minstens 105 jaar worden én een tuinreis naar Engeland organiseren en begeleiden.”
Toekomstdroom
Leontines grootste wens is om haar volkstuin in Overveen/Bloemendaal toegankelijk te maken en te kunnen blijven onderhouden. Om dit mogelijk te maken, is een crowdfunding opgezet. Wil je haar daarbij steunen? Scan dan de QR-code voor meer informatie.
