Vorig jaar werd de parade voor het eerst andersom gelopen
Vorig jaar werd de parade voor het eerst andersom gelopen

Pride at the Beach op weg naar WorldPride 2026

Zandvoort zet zich schrap voor een extra uitbundige Pride-zomer. Tijdens Pride Amsterdam maakt Pride at the Beach traditiegetrouw een uitstapje naar zee, met een programma vol parade, cultuur en ontmoetingen. Tegelijk is er achter de schermen een wisseling van de wacht: bestuurder Rob Langenberg heeft zich per 1 april teruggetrokken, waarna de organisatie is doorgezet met een nieuwe leiding.

Pride at the Beach is de Zandvoortse editie die meebeweegt op het ritme van Pride Amsterdam: bezoekers stappen in de zomer vanuit de hoofdstad op de trein richting strand, waar Zandvoort voor even verandert in een kleurrijk decor van zichtbaarheid en viering. De parade door het dorp vormt daarbij het bekendste onderdeel, aangevuld met uiteenlopende (culturele) activiteiten.

In 2026 komt WorldPride naar Amsterdam, en ook Zandvoort haakt aan. Op 27 juli staat er een uitstapje naar de kust gepland, waarmee Pride at the Beach onderdeel wordt van het internationale programma. Voor de organisatie betekent dat niet alleen een grotere logistieke puzzel, maar ook een kans om het evenement steviger op de kaart te zetten – lokaal én (inter)nationaal.

Die ambitie past bij de organisatorische ontwikkeling van de stichting. Eind 2025 ging Stichting LHBTi aan Zee verder onder de naam Stichting Pride at the Beach, als volgende stap richting verdere professionalisering in aanloop naar WorldPride 2026. Rob Langenberg werd daarbij aangesteld als directeur-bestuurder, maar hij heeft zich per 1 april teruggetrokken.

Dave Hiddes, die sinds 2024 betrokken is bij de organisatie, neemt zijn activiteiten over. Volgens betrokkenen moet de continuïteit daarmee worden geborgd, terwijl de voorbereidingen voor de WorldPride-zomer doorgaan. In eerdere edities was Hiddes met zijn bureau al betrokken bij onderdelen van de productie en infrastructuur rond het evenement.

Jelmer Koper is benoemd tot voorzitter van Stichting Pride at the Beach in oprichting. De komende maanden richt de organisatie zich op het verder uitwerken van het programma, het betrekken van partners en het organiseren van een veilige en toegankelijke Pride-dag aan zee. 

Met WorldPride 2026 in het vooruitzicht krijgt Zandvoort daarmee opnieuw een prominente rol in een zomer waarin inclusie, zichtbaarheid en feest samenkomen.