Teeven aan zee…

Het is de onderhandelende partijen weer gelukt om een interessante formateur aan te stellen. Bij de vorige verkiezingen was het de ervaren politicus van VVD huize Eric van der Burg die hielp een coalitie in elkaar te timmeren. Dit keer is het wederom een ervaren politicus van VVD huize, Fred Teeven, ook bekend van vele talkshowtafels.

Uw columnist maakte vele jaren geleden deel uit van het ontvangende comité tijdens een werkbezoek van Teeven, toen hij nog staatssecretaris voor Justitie was. Het comité stond onder voorzitterschap van oud-burgemeester Niek Meijer, bezocht het strand voor de reddingsbrigade en het politiebureau waar gelukkig die dag voldoende agenten aan het werk waren. Teeven was bekend met Zandvoort waar hij zelfs de Circuit Run liep. Maar hij was ook bekend vanwege verschillende affaires en bedreigingen dus reed in een gepantserde dienstauto met politie-escorte.

Kabinetten kunnen vallen en dat doen ze dus bijna ook allemaal. Enkele maanden later was Teeven staatssecretaris af. Uw columnist ontdekte hem met verbazing achter het stuur van buslijn 300 vanuit Haarlem naar Amsterdam Bijlmer Arena. Teeven wilde wel wat nuttigs doen tijdens het ontvangen van zijn wachtgeld. Een prima no-nonsense standpunt. Als buschauffeur kon hij regelmatig uw columnist vervoeren, die immers de voorkeur geeft aan het openbaar vervoer zodat je rustig kan werken, appen of de krant kan lezen op je mobiele telefoon. Iets wat Teeven helaas zelf wel achter het stuur van zijn eigen auto deed met een verkeersongeluk tot gevolg.

Nu wordt het een spannende tijd want een meerderheid van maar één zetel voor een coalitie van OPZ, Jong Zandvoort en de VVD is op zich wel genoeg maar omdat het verleden leert dat sommige raadsleden zich als kikkers in een kruiwagen opstellen is dat ene zeteltje wel een krappe meerderheid. Maar de enige bestuurderspartij die zich zou kunnen aansluiten is het CDA dat een gevoelige tik op de vingers heeft opgelopen. Dus wellicht lukt het Teeven wel om alle betrokken raadsleden met hun neus in dezelfde richting tot een coalitieakkoord te laten komen. Hij kan altijd dreigen om regelmatig terug te komen voor een tussentijdse evaluatie. Want hij kan naast gemoedelijk zijn ook behoorlijk met de vuist op tafel slaan als dat nodig is.

Ondertussen straalt de zon over Zandvoort en lopen terrassen en strandtenten aardig vol. Het weekend was bijzonder druk in het dorp en op de boulevard, zo constateerde uw columnist tijdens een wandelingetje.

Genietend van de zon wens ik Teeven en de betrokken politici veel wijsheid en geduld toe. Er is veel te doen op Zandvoort dus tijd om de handen zo snel mogelijk uit de mouwen te steken. Zo denkt u er toch ook over?

Suggesties of behoefte te reageren? Email columnist@roydongen.com. Antwoord niet gegarandeerd.