
Iftar-diner in Korverhal zorgt voor verbinding
ActueelIn de kantine van de Korverhal in Zandvoort Noord kwamen zondagavond 8 maart ruim honderd mensen samen voor een gezamenlijk iftar-diner. Het initiatief kwam van een groep Zandvoorters met een islamitische achtergrond en werd ondersteund door Stichting Talenthouse. Wat begon als een idee om mensen met verschillende achtergronden bij elkaar te brengen, groeide uit tot een warme avond vol ontmoetingen, gesprekken en heerlijk eten.
Iftar is de maaltijd waarmee moslims tijdens de ramadan na zonsondergang het vasten verbreken, vaak in gezelschap van familie, vrienden en gasten. Iedereen was dan ook welkom. Er was plaats voor 100 personen en de inschrijving was al snel vol.
Kriskras door elkaar
Aan lange tafels zaten mensen van verschillende leeftijden en achtergronden kriskras door elkaar. Sommigen hadden de hele dag gevast, anderen niet. Er werd kennis met elkaar gemaakt, gelachen, gepraat en uitgebreid geproefd van het heerlijke eten van de hand van Misha Ismail en haar keukenbrigade.
Koken voor ruim 100 personen; de meeste mensen moeten er niet aan denken. Misha lijkt er haar hand niet voor om te draaien. En terwijl zijn zus en haar team de laatste voorbereidingen treffen voordat het eten onder de gasten wordt verdeeld, vertelt haar broer Adil waarom deze avond voor hen zo belangrijk is. “Samen eten is de mooiste manier om elkaar te leren kennen en met elkaar in gesprek te komen. Het neemt ook onwetendheid tussen de mensen uit de buurt weg.”
Oneven aantal dadels
Om 18.30 uur was het moment daar: de zon was onder en het vasten mocht worden verbroken. Traditiegetrouw hoort daar ook het eten van een oneven aantal dadels bij. Aan mijn tafel ontstaat meteen een vrolijk gesprek als mijn jonge tafelgenoot met Sudanese roots nieuwsgierig vraagt hoeveel dadels ik heb gegeten. “Eerst drie en nu eentje. Allemaal oneven getallen. Is dat goed?” vraag ik. Hij schudt lachend zijn hoofd. Drie plus één is vier, dus er moet nog een dadel bij. Dat blijkt nog een hele opgave na een uitgebreide maaltijd met rijst, groenten en twee soorten vlees, afgetopt met een even smakelijk dessert. Maar met veel moeite werk ik ook die laatste dadel weg. Samen met zijn moeder Azza moeten we er hartelijk om lachen. Missie geslaagd.
Talenthouse
Ook Othmane Fertout van Talenthouse kijkt tevreden terug op de avond. Talenthouse is een Zandvoortse stichting die jongeren van 14 tot 27 jaar helpt hun ideeën en ambities om te zetten in concrete projecten. Met begeleiding, een netwerk en praktische ondersteuning krijgen zij de kans hun talenten te ontwikkelen. Dit iftar-diner is daar een mooi voorbeeld van.
De hoge opkomst laat zien dat Zandvoort openstaat voor dit soort multiculturele ontmoetingen. Patricia Machielsen, uitbater van de kantine in de Korverhal, draagt dit initiatief dan ook een warm hart toe. “Als het zo doorgaat, kunnen we het volgend jaar misschien wel in de sporthal organiseren”, zegt ze enthousiast. “Daar is ruimte voor wel duizend mensen.”
Sandra Lissenberg