Burgemeester in gesprek met bewoners in Nieuw Noord
Burgemeester in gesprek met bewoners in Nieuw Noord Foto:

Bewoners Nieuw Noord kregen burgemeester op bezoek

Actueel

Burgemeester Moolenburgh bracht woensdag een bezoek aan Zandvoort-Noord. Bewoners konden hem aanspreken over eventuele problemen in hun wijk. In zijn kielzog waren ook vertegenwoordigers van politie, handhaving en jeugdwerk aanwezig, alsmede de wethouders Bluijs en Carree. De belangstelling op het Flemingplein was redelijk. 

De grootste wijk in Zandvoort staat regelmatig negatief in het nieuws, onder meer door het afsteken van vuurwerk tot woede van hondenbezitters en overlast van jongeren. Moolenburgh: “Er werden ook andere onderwerpen aangesneden, zoals overhangend groen. En mensen kwamen met ideeën, die we zeker meenemen. Wat me opviel was dat de meeste mensen toch aangaven dat ze hier prettig wonen.”

Moolenburgh en ook zijn wethouders legden meerdere malen uit dat er alles aan wordt gedaan om overlast en gevoel van onveiligheid te voorkomen. “Er is een intensief traject voor bepaalde jongeren, die ook op de radar staan van jeugdwerk. En in veel gevallen is er een persoonsgebonden aanpak”, aldus de eerste burger. Wel werd uitgelegd dat niet alles is te voorkomen, zoals het afsteken van vuurwerk. Wethouder Carree gaf eerder in de week in een vergadering aan dat er haast wordt gemaakt met een hangplek voor jongeren bij de Wattstraat in Noord.

Er waren ook nog vragen over de opknapbeurt van tientallen miljoenen voor de wijk, die de leefbaarheid en veiligheid moeten vergroten. Bijvoorbeeld over het verdwijnen van parkeerplekken of een wandelpad dwars door een voetbalveldje. Na de Keesomstraat, die nu wordt aangepakt, komen de overige straten aan de beurt.

Al met al waren de collegeleden tevreden over het contact met de bewoners. De burgemeester sloot niet uit dat er in de toekomst meerdere wijken op deze manier worden bezocht.

Hans Botman