
Veel aandacht voor elektrisch rijden op het circuit
ActueelHet afgelopen weekend was het circuit weer het domein van de elektrische voertuigen tijdens de EV Experience. De bezoekers hebben kunnen ervaren wat elektrisch rijden nu eigenlijk inhoudt. Organisator Maarten Pompen wil vooral veel vooroordelen wegnemen.
Op het terrein achter de pits was een soort beurs waar de aanbieders en de potentiële gebruikers elkaar ontmoetten. Het bedrijfsleven was goed vertegenwoordigd met fabrikanten uit Vietnam, Zuid Korea en China, maar ook uit Zweden (met merken als Vinfast, XPeng, HonQi en Polestar). Ook bekendere merken als Toyota, Nissan en Hyundai waren aanwezig. Laatstgenoemde is zelfs een samenwerking aangegaan met studenten van de TU Delft.
Forze Hydrogen
Interessant was ook de aanwezigheid van het Forze Hydrogen team, dat onderzoek doet naar racen op waterstof. De vervuiling is nihil, omdat het water wat de Le Mans racewagen LMP2 uitstoot gewoon water is wat je kunt drinken. Het is pionieren, want behalve achter de cockpit ligt er ook een waterstoftank naast de rijder. De bedoeling is dat Forze in 2023 weer gaat meedoen aan de 24 uur van Le Mans in een doorontwikkelde LMP2.
Jaap Koper




