03 juli 2018

Nieuwe uitdaging voor gemeentesecretaris Anky Griekspoor

Gemeentesecretaris Anky Griekspoor heeft een nieuwe uitdaging gevonden. Na zich vier jaar met veel toewijding ingezet te hebben voor de gemeente Zandvoort wordt zij per 4 september aangesteld in dezelfde functie in de gemeente Kampen.

Anky Griekspoor kwam naar Zandvoort om de samensmelting van het ambtelijke apparaat met de gemeente Haarlem in goed banen te leiden. Ook na de ambtelijke fusie heeft zij zich met volle overgave ingezet voor onze gemeente. Burgemeester Niek Meijer reageert namens het college, waar Griekspoor lid van was, als volgt: “Ankie heeft met gedrevenheid en passie de afgelopen jaren de belangen van Zandvoort uitstekend behartigd. Zij heeft onder meer een belangrijke bijdrage geleverd aan de ambtelijke fusie met Haarlem. Wij verliezen in haar een gemeentesecretaris die Zandvoort met hart en ziel heeft gediend. Wij zijn haar daar bijzonder erkentelijk voor en wensen haar veel succes in Kampen.”

Ambtelijke samenwerking
Uiteraard is Griekspoor niet over één nacht ijs gegaan. “Ik kijk terug op een enerverende en bijzondere tijd. Ik ben als gemeentesecretaris nog meer van Zandvoort gaan houden omdat ik de kans heb gekregen deze prachtige badplaats in al haar facetten te leren kennen. Korte tijd nadat ik in Zandvoort startte, werd de ambtelijke samenwerking met Haarlem een rode draad in mijn werk. Daar heb ik, en vele anderen met mij, hard aan gewerkt om per 1 januari 2018 klaar te zijn voor de fusie. Ondertussen bleef de winkel gewoon open met alle dynamiek die onze gemeente zo bijzonder maakt. Nadat de ambtelijke samenwerking per 1 januari 2018 zijn beslag kreeg waren er nog voldoende zaken om af te hechten en de te verwachten fricties aan te pakken. Langzaamaan vindt iedereen zijn weg. Toen de functie van gemeentesecretaris van Kampen op mijn pad kwam, vond ik dan ook dat ik er over na kon denken. Na lang wikken en wegen ben ik er van overtuigd dat er in Zandvoort een stevig fundament ligt en een nieuwe functie in een stad met circa 53.000 inwoners, met ruim 400 ambtenaren en die gemiddeld 360.000 toeristen per jaar trekt mij en bij mij past. Ik dank de inwoners, ondernemers, raad, het college en de ambtenaren voor het vertrouwen en de prettige samenwerking en weet zeker dat ik nog vaak in Zandvoort te vinden zal zijn”, laat ze weten. Griekspoor was ook de enige gemeentesecretaris, tot nu toe, die alle of zo goed als alle,  gemeenteraadvergaderingen in persoon bijwoonde.

De zoektocht naar een (interim-)gemeentesecretaris gaat zo spoedig mogelijk van start en hopelijk kan een nieuwe gemeentesecretaris snel aangesteld worden.

 

Deel dit artikel via:

vacatures-zandvoort.nl

Nieuws via E-mail

Meld u aan voor de nieuwsbrief voor de Zandvoortse Courant en ontvang de laatste nieuwtjes van de Zandvoortse Courant voordat u ze leest in de krant.

Meld u nu aan!

Meer nieuws